Doprava po Bratislave v deň objednania
DOPRAVA PO CELOM SLOVENSKU ZADARMO

Matrace zo studenej peny

Banner Banner
Showing 1 - 2 of 2 items

Matrace zo studenej peny sú jedny z najmodernejších matracov na trhu. Vďaka studenej pene, ktorá sa nachádza v strede matracov, môže materiálom prirodzene prúdiť vzduch a matrac si drží svoju tvarovú stálosť. Matrace zo studenej peny sú väčšinou sendvičového typu, kedy telo matraca tvorí viac materiálov. Cenovo sa pohybujú o poznanie vyššie, než polyuretánové matrace, avšak matrace zo studenej peny vrátia investíciu v podobe kvalitného a zdravého spánkuKeď vyberáte nový matrac, skôr alebo neskôr narazíte na pojem studená, prípadne HR pena. O čo sa jedná a je matrac vyrobený z tohto materiálu vhodný práve pre vás?

Studená pena - prečo studená?

Nemusíte mať obavy, rozhodne vás matrac s HR penou nebude chladiť. Hovorí sa jej tak kvôli procesu vzniku – vyrába sa za studena pri použití vody. Začala sa používať len nedávno a vyrába sa bez chlorofluorokarbonátov, vďaka čomu šetrí životné prostredie.

Aké sú hlavné výhody matracov zo studenej peny?

Studená pena má oproti predtým používaným penovým materiálom (napr. molitanu) rad výhod:

Vysoká elasticita

Matrace zo studenej peny sú oveľa odolnejšie proti preležaniu. Vysoká pružnosť HR peny umožňuje jej rýchly návrat do pôvodného tvaru po uvoľnení tlaku. 

Dlhá životnosť 

Studená pena vydrží vďaka pevnému materiálu oveľa dlhšie. Matrace, ktoré obsahujú určitú úroveň peny s vysokou hustotou, sú nielen pohodlné, ale aj vysoko odolné.

Dobre vyrovnáva teplotné rozdiely 

Nemusíte sa báť, že vám bude v lete nepríjemne horúco a v zime chladno, matrac si poradí s oboma teplotnými extrémami tak, aby vám bolo príjemne.

Veľmi vzdušná 

Studená pena má väčšie póry ako iné peny, oveľa lepšie tak odvádza vlhkosť a nebudete sa na nej nepríjemne potiť; vďaka tomu sa v nej takmer nevyskytujú roztoče, čo ocenia najmä alergici.

Lepšia fixácia tela

Studená pena je pohodlná v akejkoľvek spánkovej polohe. Telu poskytne potrebnú oporu po celú noc, takže nebudete pociťovať nutnosť často sa otáčať a lepšie sa tak vyspíte. HR pena poskytuje vynikajúcu podporu tela vďaka dosiahnutej vysokej elasticite na základe otvorenej bunkovej štruktúry.

Čo je studená pena (HR pena)

Studená pena = HR (High Resilience = veľmi pružná alebo aj veľmi odolná pena)

V jednoduchosti môžeme povedať, že sa jedná o PUR penu, ktorá je spracovaná pod vysokým tlakom s použitím vody – od čoho je aj odvodený názov studená pena, teda pena, ktorá vznikla za studena pod tlakom pri chladení vodou, aby získala svoje unikátne vlastnosti. Na výrobu studenej peny sa nepoužíva formaldehyd, ani iné škodlivé látky. Materiál je vyrobený modernou technológiou pre použitie v matracoch. Od PUR peny sa líši vizuálne hlavne väčšími pórmi, na dotyk je tento materiál viac tvarovateľný, príjemnejší a viac sa prispôsobuje.

Studená pena sa v matracoch používa ako nosná časť, zvyčajne pod pamäťovú penu. Takýto matrac poskytuje pocit rovnomernejšieho rozloženia váhy na matraci a tiež menší pocit zanárania sa do postele, aký by vytvorila samotná pamäťová pena. HR (studená) pena je vzdušná, vyrovnáva teplotné rozdiely a nezahrieva, ľahšie odvetráva vlhkosť vďaka svojej otvorenej štruktúre a rýchlo sa vracia do pôvodného tvaru. Má podstatne dlhšiu životnosť ako klasická PUR pena.

A síce sa HR pena s vysokou pružnosťou vo všeobecnosti používa najmä v stredných vrstvách v mnohých typoch matracov, varianty s vyššou alebo nižšou hustotou možno nájsť aj v povrchových alebo základných vrstvách.

Pre koho je matrac zo studenej peny vhodný?

Podľa recenzií sú matrace zo studenej peny čím ďalej populárnejšie. Ekonomická dostupnosť pri zachovaní vysokej kvality z nich robí ideálne vybavenie klasického lôžka pre jedného, ale aj pre veľké manželské postele.  Ak máte nadváhu a máte problémy so spánkom na pamäťových penách alebo mäkšom penovom matraci, môže vám prospieť kvalitný matrac z HR peny. Má totiž tendenciu odolávať tlaku, rovnomerným rozložením hmotnosti vyvážiť telo, poskytnúť vhodnú podporu a dopriať vám pohodlie.

Rozmery matracov zo studenej (HR) penyMatrace zo studenej peny patria k najpredávanejším spolu s taštičkovými a ortopedickými

Odvetvie lôžkovín však nie je jediné, ktoré ťaží z vysoko odolných HR pien. Tento typ peny s obľubou používajú aj iní výrobcovia nábytku, vo výrobkoch ako sú pohovky alebo aj iné, často namáhané predmety, ako napríklad autobusové sedadlá. Je to vďaka vysokej flexibilite studenej peny, vynikajúcej pružnosti, celkovej schopnosti udržať si svoj tvar a odolnosti, ktorá vydrží dlhší čas.