Zrýchlili sme termín dodania. Objednávku odosielame maximálne do 12 hodín.
Doprava po Bratislave v deň objednania

Polyuretánové matrace

Banner Banner
Showing 1 - 9 of 9 items

Polyuretánové matrace znesú vysokú úroveň zaťaženia a zároveň skvele držia svoj pôvodný tvar. Nesporným benefitom je cenová dostupnosť a kvalita.

Polyuretánové matrace majú tvorené jadro z tzv. PUR peny, ktorá zabezpečuje potrebné vystuženie. Ďalšie vrstvy sú tvorené rôznymi druhmi pien, ktoré sa odvíjajú od ceny a typu matraca. Väčšinu polyuretánových matracov neodporúčame pre zákazníkov, ktorí majú problémy s chrbtom, alebo krčnou chrbticou. Tí nájdu vhodný matrac v sekcii Zdravotné a Ortopedické matrace.

Pre viac informácií: o zdravotných problémoch spojených s nekvalitným matracom.

Čo je PUR pena?

Najprv je potrebné vysvetliť, že PUR pena, čiže penový polyuretán je vo svojej podstate dobre známy molitan. Polyuretán je polymér vytvorený počas chemickej reakcie medzi polyolom a diizokyanátom (dve chemikálie vytvorené z organických zlúčenín), ide teda o čisto chemický produkt. Avšak, PUR pena v posledných rokoch prešla mimoriadnymi zmenami, ktoré zabezpečili absolútnu zdravotnú nezávadnosť a výrazne zlepšili aj jej fyzikálne vlastnosti. S pôvodnými zastaranými molitanovými matracmi nemajú už veľa spoločného. Dnes sa s polyuretánovými matracmi stretnete aj v nemocniciach či detských postielkach. 

V našom obchode nájdete iba matrace z PUR peny vysokej hustoty, bez škodlivých látok a riadne certifikované pre európsky trh.

Polyuretánovú penu je možné použiť v každej vrstve matraca.

Vlastnosti PUR peny 

Výhody

Polyuretánový matrac je pružný, mäkký, má výborný odpor proti stlačeniu a  vysokú tvarovú stálosť. PUR pena je tiež materiál ľahký na manipuláciu. Vyššia hustota peny zaisťuje jej dlhšiu životnosť. Vyznačuje sa pevnosťou, dobrou elasticitou a zároveň cenovo priaznivou hladinou. Vďaka dobrej priedušnosti sa polyuretánové matrace hodia aj do vlhkejšieho prostredia a ponúkajú tak veľa možností, ako využiť ich skvelé vlastnosti. 

Nevýhody

Nevýhodou polyuretánových matracov je horšia termostabilita. Matrac sa rýchlejšie zahrieva, a preto nie je ideálnym riešením napríklad pre ľudí, ktorí sa často potia. 

Riešenie takéhoto problému existuje vo forme matracového chrániča. Zvlášť u detí, kedy je nepriepustný matracový chránič vhodným doplnkom pre akýkoľvek používaný matrac. 

Typ PUR peny sa označuje číslom na m³. Platí, že čím vyššie číslo, tým kvalitnejší materiál.

Polyuretánová pena s vyššou hustotou bude pevnejšia a odolnejšia v porovnaní s nižšou hustotou, ktorá je mäkšia. 

Nezabudnite na lamelový rošt, ktorý predĺži životnosť matraca vďaka možnosti pružných lamiel poddať sa tlaku a tak odbremeniť matrac pri každodennej záťaži.

Využitie polyuretánových matracov

Tieto matrace nájdu ľahko svoje využitie. Sú vhodným ekonomickým riešením pre ubytovne a hotely. Odporúčané sú PUR matrace ako detské matrace alebo matrace na chatách, chalupách, matrace pre návštevy a pod. Pri použití vyššej hustoty PUR peny a pridaním penovej vrstvy s ergonomickým zónovaním získate plnohodnotný a veľmi odolný matrac pre dlhodobé užívanie za veľmi priaznivú cenu.

Dostupné úrovne tvrdosti

Pri výrobe PUR peny sa môžu použiť aj iné prísady (okrem základných polyol a diizokyanát), čím sa zabezpečí požadovaná hustota a elasticita pre každý kus peny. V závislosti od zmeny hustoty môže mať PUR pena rôzne stupne tvrdosti. Polyuretánové matrace sú tak k dispozícií vo všetkých úrovniach tuhosti. Mäkké matrace uvítajú seniori, chudí ľudia a osoby trpiace kĺbovými problémami. Dobre sa prispôsobia telu a zabraňujú otlakom. Najčastejšie žiadané sú stredne tuhé matrace, ktoré sú komfortné, ale pritom držia chrbticu v rovine. Človek sa do nich vyslovene nezabára a zároveň sa z nich dobre vstáva. Tuhšie matrace poskytujú výbornú oporu telu aj pre osoby s vyššou hmotnosťou. 

Pre deti sa k zdravému vývoju odporúčajú matrace strednej tuhosti alebo tuhšie. A to hlavne kvôli správnemu vývoju kĺbov a celkovo zdravému rastu.

Skvelou voľbou, ktorú rozhodne nebudete ľutovať sú obojstranné matrace s rôznou tuhosťou na jednej a na druhej strane. Po zakúpení si môžete zvoliť stranu, ktorá vám vyhovuje.

Preferencie každého sú ale veľmi individuálne. Najlepšie je matrac si pred zakúpením vyskúšať a chvíľu si na ňom poležať.

Väčšina polyuretánových matracov nie je odporúčaná pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbtom alebo s krčnou chrbticou. Títo zákazníci by mali voliť matrac s označením zdravotný alebo ortopedický matrac.

Rozmery polyuretánových matracov 

Vybrať si môžete zo širokej ponuky rozmerov polyuretánových matracov:
Ak nepožadujete špičkovú kvalitu, ale hľadáte skôr lacné riešenie pre jednorazové prespávanie, matrac pre hostí či matrace na chate, nájdete optimálne riešenie aj v sekcii lacné matrace alebo v sekcii Akcia Matrac 1 + 1. Veľmi príjemnú zľavu nájdete aj v rámci Výpredaje skladových zásob.

Väčšie zákazky s nami vopred konzultujte. Radi Vám s výberom pomôžeme a spracujeme pre Vás ponuku.