Doprava po Bratislave v deň objednania
DOPRAVA PO CELOM SLOVENSKU ZADARMO

Taštičkové matrace

Banner Banner
Showing 1 - 6 of 6 items

Súčasný trh nám predkladá nespočetné množstvo typov matracov. Vyznať sa nich môže byť oriešok, najmä vzhľadom na rýchly technologický vývoj, ktorým prejdú matrace, než sa ich rozhodneme vymeniť. Pri hľadaní nového matracu rozhodne stojí za to zvážiť nákup taštičkových matracov! Svojim komfortom sa radia k absolútnej špičke (top matracom) a ich kvalitu potvrdzujú aj lekári a nezávislé vedecké testy zamerané na úľavu od bolesti a kvalitu spánku.

Taštičkový matrac - v čom spočíva unikátnosť jeho konštrukcie?

Podstatou je jadro tvorené oceľovými pružinami. Každá pružina je uložená vo svojom vlastnom textilnom vrecku, tzv. taštičke, ktoré nie sú vzájomne pospájané, ako je to pri bežných pružinových matracoch. Naopak, ide o samostatné, jednotlivé pružiny, čo umožňuje ich na sebe nezávislú reakciu pri zaťažení. Vďaka tomu, že pri stlačení nedochádza k deformácii všetkých komponentov, možno taštičkové matrace odporučiť aj párom, ktorý preferujú jeden spoločný matrac namiesto dvoch oddelených jednolôžkových. Odizolovanie pružín garantuje maximálne pokojný spánok pre oboch. Pohyb jednej osoby na svojej polovici matraca nezapríčini pohyb matraca na polovici druhého a vzájomné rušenie sa počas spánku tak odpadá.

Prezrite si našu ponuku taštičkových matracov! Prinášame vám kvalitné modely rôznych rozmerov a technických parametrov za bezkonkurenčné ceny!

 

Najobľúbenejšie rozmery taštičkových matracov za super ceny

 • Taštičkové matrace 80x200 cm - ide o najbežnejší rozmer matraca na jednolôžkovú posteľ. Tento rozmer je dostatočný pre dospelých aj deti. 

 • Taštičkové matrace 90x200 cm - matrac pre väčšiu jednolôžkovú posteľ v ktorej oceníte hlavne viac miesta pre váš pohodlný spánok. 

 • Taštičkové matrace 120x200 cm - rozmer 120x200 patrí medzi najmenšie dvojlôžkové postele, ktoré poskytujú veľa pohodlia jednej osobe no menej prietoru pre dve osoby. Taštičkové matrace tohto rozmeru sa využívajú do menších izbieb pre dve osoby alebo pre jednolôžkovú posteľ s extra komfortom. 

 • Taštičkové matrace 140x200 cm - tento rozmer matraca je rovnako vhodný pre páry do malej spálne, prípadne ako jednolôžková posteľ s kráľovskými rozmermi.

 • Taštičkové matrace 160x200 cm - matrace s týmto rozmerom sú ideálnym riešením, ak hľadáte kompromis medzi bežnou manželskou posteľou 180x200 cm a úzkou verziou 140x200 cm.

 • Taštičkové matrace 180x200 cm - predstavuje štandardný rozmer manželskej (dvojlôžkovej) postele, ktorý poskytuje dostatok priestoru a komfort pre dve osoby. Aké sú výhody matracov s taštičkovými jadrom?

 • Výborné bodové rozloženie váhy.

 • Veľmi elastické - prispôsobí sa kontúram tela.

 • Ortopedické vlastnosti - perfektne zafixujú chrbticu.

 • Použitie rôzne silných drôtov umožňuje anatomické zónovanie.

 • Vysoká nosnosť až do 130 kg.

 • Maximálne priedušné - dobrá cirkulácia vzduchu udržiava matrac v perfektnom hygienickom stave, zabraňuje vzniku plesní a množeniu roztočov.

 • Odolnosť a dlhá životnosť v porovnaní s ostatnými typmi matracov.

Máte otázky? Využite naše telefonické poradenstvo! Sme vám k dispozícii aj prostredníctvom online chatu!

Vyberte si najlepšiu tvrdosť taštičkového matracu

Aj keď „pocit tvrdosti matraca“ vysoko subjektívny, pri hľadaní dokonalého matraca by ste mali zvážiť niekoľko vecí. Mala by vám poskytnúť optimálnu podporu chrbtice vzhľadom na veľkosť, hmotnosť a typ vášho tela. Zistite viac o tvrdosťiach matraca?

 

5 najlepších taštičkových matracov podľa nášho výberu.

V kategórii taštičkových matracov sme pre vás pripravili nasledujúce odporúčania. Nechajte sa nimi inšpirovať alebo si pozrite kompletnú ponuku za výnimočné ceny!

 • Taštičkový matrac 80 x 200 cm

Tip: obojstranný taštičkový matrac DAKOTA výšky 20 cm

Tento stredne tuhý matrac si obľúbili aj naši zákazníci. Charakterizuje ho 7-zónové jadro, vysoká hustota pružín a nosnosť až 150 kg. Model je vybavený ochranným hypoalergénnym poťahom. Pomáha absorbovať pot a odvádzať vlhkosť od tela. Ľahko ho z matraca odoberiete a vyperiete.

 • Taštičkový matrac 90 x 200 cm

TIP: ortopedický matrac ZEUS ALOE VERA

Vysoko kvalitný matrac, ktorý uspokojí aj veľmi náročných klientov! S hustotou takmer 300 pružín / m2 sa môže pochváliť bezchybným prispôsobením sa telu, skvelú fixáciu chrbtice a nosnosťou do 130 kg. K jeho výrobe boli použité iba materiály šetrné k životnému prostrediu. Z vonkajšej strany je matrac chránený pred znečistením a mechanickým poškodením poťahom z aloe vera.

 • Taštičkový matrac 120 x 200 cm

Tip: zdravotné matrace DAKOTA PLUS

Obojstranný matrac s nosnosťou až 150 kg vám ponúkne excelentné ortopedické vlastnosti. Je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú stredne tuhé a veľmi tuhé matrace. To preto, že z jednej strany ho tvorí pevná doska z prírodných kokosových vlákien, z druhej potom klasická pena. Podľa svojich preferencií tak môžete matrace otáčať. Anatomické 7-zónové rozloženie pružín a hypoalergénny chránič sú samozrejmosťou.

 • Taštičkový matrac 140 x 200 cm

Tip: zdravotné matrace POSEJDON

Obojstranný matrac z profilovanej peny a kokosových vlákien predstavuje optimálnu voľbu pre všetky vekové kategórie. Jeho tuhšia strana poskytne dospievajúcim a dospelým perfektnú adaptáciu a podporu chrbtice, seniori využijú skôr mäkšiu penovú stranu a ocenia vyšší profil matraca pre ľahšie vstávanie. Aj tento model je rozdelený do 7 anatomických zón a vybavený ľahko odnímateľným ochranným poťahom.

 • Taštičkový matrac 160 x 200 cm

Tip: Taštičkový matrac FARAON 22 CM

Aj tento 7-zónový obojstranný matrac ponúka dva stupne tuhosti. Ak vám vyhovuje skôr tvrdší povrch, používajte stranu s doskou z kokosových vlákien. V opačnom prípade je vám k dispozícii masážna penová časť so zvrásneným reliéfom. Svojou výškou 22 cm patrí k tým vyšším v našej ponuke.

5 dôvodov prečo si matrac s taštičkovými pružinami vybrať na našom e-shope

 • Zaručíme vám výnimočnú kvalitu výrobkov za skvelé ceny. Pri väčšom odbere vám konečnú cenu ešte upravíme!

 • Neustále pre vás aktualizujeme ponuku produktov dostupných v zľave alebo v akcii.

 • Sme schopní zabezpečiť matrace o atypických rozmeroch nad rámec zverejnené ponuky.

 • Garantujeme rýchle dodanie tovaru! Expedujeme ho do 48 hodín po objednaní, v prípade dopravy po Bratislave ho doručíme ešte v ten istý deň a to úplne zadarmo.

 • Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne a profesionálne. Radi vám pri výbere poradíme!

Nezamieňajte matrac pružinový s taštičkovým!

Hoci je ich vzťah veľmi úzky, taštičkový matrac sa od toho klasického pružinového podstatne líši vnútornou konštrukciou, kvalitou, životnosťou aj pohodlím, ktoré poskytuje.

Pružinové matrace pracujú s konceptom jadra s pružinami z oceľového drôtika s tým rozdielom, že jednotlivé pružiny sú medzi sebou navzájom prepojené. Toto spojenie fixuje tvar matraca, ale zároveň predstavuje jej najväčšiu slabinu. Aj pri bodovom zaťažení totiž dôjde k prenosu pohybu a následnému rozvlneniu celej plochy matraca. V porovnaní s dnešnými je tento typ matraca značne nepohodlný a v našej ponuke ho nenájdete.

Koľko pružín je v taštičkovom matraci?

Taštičkové matrace sa môžu značne líšiť v počte pružín, niektoré majú od 100 do viac ako 4000. Ako sa vyznať v počte pružín? Vo všeobecnosti viac taštičkových pružín znamená väčšiu podporu, pretože existuje viac bodov kontaktu s vaším telom. To však závisí aj od toho, aký tvrdí matrac máte radi – väčšia opora znamená pevnejší matrac, čo môže byť pre niektorých ľudí menej príjemné, lebo preferujú mäkší typ matraca.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že taštičkové pružiny tvoria iba jeden prvok matraca. Komfortné vrstvy, ako je pamäťová pena alebo iné použité materiály, majú tiež vplyv na celkovú kvalitu a pocit z vášho matraca.