Doprava po Bratislave v deň objednania
DOPRAVA PO CELOM SLOVENSKU ZADARMO

Matrace z pamäťovej peny

Banner Banner
Showing 1 - 3 of 3 items

Matrace z pamäťovej peny sú veľmi pružné a perfektne sa prispôsobujú tvaru tela. Pri horúcich letných dňoch oceníte ich schopnosť ochladzovať. Naopak v zimnom počasí veľmi dobre zahrejú.

Materiály použité pri výrobe matracov z pamäťovej peny sú pevné a zároveň dokážu efektívne kumulovať teplo, na rozdiel oproti polyuretánovým matracom, ktoré teplo absorbujú. 

Tieto kvalitné matrace tiež odporúčame ľuďom, ktorí trpia problémami s chrbtom.

Ak uvažujete o zakúpení matraca, určite už ste narazili na termín viscoelastická pamäťová alebo lenivá pena. Je to umelý materiál, ktorý svojimi vlastnosťami hravo predbehne prírodné materiály

Čo je pamäťová pena?

Pamäťová pena, známa tiež ako memory foam alebo lenivá pena, je typ syntetického materiálu, polyuretánu, nazývaného aj viskoelastická polyuretánová pena. Od ostatných pien sa odlišuje najmä pre jej viskoelastické vlastnosti a väčšiu odolnosť, vďaka čomu je ideálnym materiálom pre matrace.

Práve tieto vlastnosti zabezpečujú, že pamäťová pena sa prispôsobí tlaku, ktorý je na ňu vyvíjaný, čím sa zmierňuje protitlak. Rovnako po odstránení tlaku, pena získa naspäť svoj pôvodný tvar a veľkosť

Pamäťová pena je dostupná v rôznych úrovniach tvrdosti, viete tak nájsť matrac, ktorý presne vyhovuje vašim požiadavkám.

Výhody pamäťovej peny

Pamäťová pena bola prvýkrát vyvinutá inžiniermi NASA pre astronautov, dnes vo svete predstavuje jeden z najobľúbenejších materiálov matracov. Prečo by ste si mali zaobstarať matrac práve z pamäťovej peny?

Pamäťová pena znižuje bolesti chrbta a pohybového aparátu

Pamäťová pena reaguje na teplotu tela, pri zahriatí zmäkne a prispôsobí sa tvaru tela. Nedochádza tak k nepríjemnému tlaku na citlivé oblasti a vy si účinnejšie oddýchnete. Trpíte na bolesti bedrovej chrbtice alebo citlivosť bedrových či ramenných kĺbov? Vďaka citlivému materiálu pamäťovej peny sa vám od ťažkostí výrazne uľaví.

Matrac s pamäťovou penou je teplý a zároveň priedušný

Pamäťová pena reaguje na okolitú teplotu a prispôsobí sa jej. V chladných mesiacoch si vďaka nej budete môcť užívať príjemný pocit tepla, ktorý matrac rýchlo absorbuje a dlho udrží. Môže sa zdať, že v lete bude na pamäťové pene príliš horúco a človek sa zapotí, ale opak je pravdou. Materiál, z ktorého je pamäťová pena vyrobená, je priedušný, takže umožňuje koži dýchať a vy sa budete potiť menej.

Pamäťová pena na matrac uľaví od alergií

Ľudia trpiaci alergickými prejavmi si pochvaľujú úľavu, ktorú im poskytuje spánok na pamäťovej pene. Prečo? Pretože pamäťová pena je umelý materiál, ktorý nemajú radi roztoče ani baktérie. Tie sa radšej usádzajú v prírodných matracoch a spôsobujú nepríjemné zdravotné komplikácie. Pri spánku na tomto materiáli alergici pozorujú zlepšenie dýchania, kvalitnejší spánok a zmiernenie bolestí hlavy.

Pamäťová pena matraca zaistí dvojiciam pokojnejší spánok

Ak hľadáte matrac do manželskej postele a vaša drahá polovička má občas nepokojné spanie, rozhodne siahnite po pamäťovej pene. Výborne totiž tlmí pohyby, takže ani nebudete vedieť, že sa vedľa vás niekto prevaľuje a užijete si pokojnú noc plnú kvalitného spánku.

Pamäťové matrace majú dlhú životnosť

Pamäťová pena je mäkká a pružná, ale zároveň veľmi odolná proti mechanickému opotrebovaniu, poškodeniu a preležaniu. Ak budete dodržiavať predpísané odporúčania výrobcu, budú vám matrace slúžiť naozaj dlhú dobu.

Matrace z pamäťovej peny sú cenovo dostupné

Výroba pamäťovej peny cez všetky jej plusy nie je tak nákladná. Môžete si ju teda dovoliť, aj keď si starostlivo strážite rozpočet. Chcete matrac, ktorý vám bude slúžiť dlho a za priaznivú cenu? Siahnite po pamäťovej pene.

Rozmery matracov z pamäťovej peny

Ak si raz zvyknete na spánok na pamäťovej pene, ktorá sa prispôsobí každej krivke vášho tela, nebudete už chcieť spať na ničom inom. Tento materiál patrí na trhu k najobľúbenejším a tisíce spokojných zákazníkov vám spokojnosť s pamäťovou penou ochotne potvrdí.

Nezabudnite sa však spýtať pri výbere matraca aj na rošty, ktoré výrazne ovplyvňujú vlastnosti matraca a tým aj kvalitu vášho spánku.

Tip: Taštičkový masážny MATRAC FARAON 22 CM s pamäťovou penou

  • zabezpečuje správnu polohu chrbtice počas spánku

  • vrstva z kokosu zvyšuje pevnosť a životnosť matraca

  • obojstranný (rôzne stupne tvrdosti)

  • vhodný pre ľudí s bolesťou chrbta a kĺbov

  • 7 anatomických zón

  • hypoalergénny (s výťažkom Aloe Vera)