Zrýchlili sme termín dodania. Objednávku odosielame maximálne do 12 hodín.
Doprava po Bratislave v deň objednania

Matrace pre hotely

Banner Banner
Showing 1 - 6 of 6 items

Zháňate väčší počet matracov napríklad do hotela, či penziónu? Pre hostí, ktorí prespia pár nocí, nemusíte kupovať drahé zdravotné či ortopedické matrace.

Matrace pre hotely sú v pomere cena / kvalita tou správnou voľbou.

Kvalitný hotelový matrac a kvalitná hotelová posteľ sú najdôležitejšími prvkami dobrého hotela. Recenzia hotelových služieb sú nekompromisné. Hosť vždy ocení výbornú kuchyňu, príjemný personál a hodnotný, ničím nerušený spánok v čistej posteli s kvalitným matracom. 

Kvalitný spánok je pre hosťa zásadný a tým je úplne prioritný aj pre poskytovateľov hotelových služieb. Posteľ je prvá vec, ktorú hosť zhodnotí po otvorení dverí hotelovej izby a posledná vec, keď ráno odchádza.

Kvalitné služby znamenajú lepší cestovateľský zážitok. Klient potrebuje istotu a dôveru, že si vybral dobre. Spokojný hosť je vždy tou najlepšou reklamou.

Je potrebné si uvedomiť, že na postele v ubytovacích zariadeniach sú kladené iné nároky než na postele pre súkromné užívanie. To platí pre veľké luxusné hotely rovnako ako pre ubytovne.

Ako vyberať matrac pre hotely a ubytovacie zariadenia

Posteľ bez bočného rámu

Hotelový matrac by mal byť na posteli voľne uložený, bez bočného rámu. Lôžko je lepšie prístupné, lepšie sa ustelie. U manželských postelí nevzniká nepríjemná medzera a pri vstávaní nedochádza k nepríjemným tlakom, poškriabaním alebo úrazom pri mileneckých hrátkach. 

Výška matraca

Vysoká posteľ je v podvedomí ľudí zapísaná ako známka luxusu. Maximálna horná úroveň matraca by mala dosahovať 58 až 61 cm. Dostatočná výška nie je ale len pre efekt, z vyššej postele sa lepšie vstáva a tiež sa o ňu ľahšie stará.

Vhodné druhy pre hotelové matrace

Väčšina hotelových reťazcov využíva vo svojich prevádzkach taštičkové matrace. Prečo volia túto možnosť?

Taštičkové matrace

Taštičkové matrace sú tvarovo stabilné, vyššie a ťažšie, po posteli necestujú a nevytvárajú preležaniny. Navyše poskytujú žiadaný efekt vysokého ležania. Celkovo majú vyššiu nosnosť a pri správnej starostlivosti tiež vyššiu životnosť. Bonusom taštičkových matracov je vzdušnosť a priedušnosť. To umožňuje voľný priestor v oblasti pružín, ako aj ich pohyb. V týchto matracoch sa nedrží vlhkosť a tým ani plesne a baktérie. Taštičkový matrac môže byť vďaka svojej vzdušnosti bez obáv uložený aj na pevnej doske. Vysoká hustota samostatne balených a samostatne reagujúcich pružín zabezpečuje, aby prípadný rozdiel v hmotnosti a akékoľvek otáčanie alebo prehadzovanie druhá osoba necítila. Taštičkové matrace sú preto vhodným riešením aj pre partnerske lôžka.

Penové a sendvičové matrace sú tiež dobrou voľbou. 

Matrace zo studenej (HR) peny

Matrace zo studenej peny sú súčasným trendom v oblasti zdravého spánku a zaručujú vynikajúce anatomické vlastnosti a vysoký spánkový komfort. Pre hotelové použitie volíme matrac s vysokou pórovitosťou a hustým perforovaním. Vzdušnosť jadra je tak zárukou vysokého hygienického štandardu. S penovými matracmi sa lepšie manipuluje, nutnosť pravidelného otáčanie matracov tak nemusí byť športom pre partiu kulturistov.

Hygiena na prvom mieste

Antibakteriálne ošetrenie

Jadrá matracov môžu byť ošetrené antibakteriálnou úpravou. Ide o matrac z pamäťovej peny s obsahom iónov striebra alebo medi. Korpus matraca môže byť ošetrený špeciálnym biocídnym prípravkom. 

Snímateľný poťah

Poťah matracov musí byť snímateľný a prateľný aspoň na 60 až 90 °C, najlepšie s antibakteriálnou a hypoalergénnou úpravou. Technológia spracovania všetkých našich poťahov vytvára nepriaznivé podmienky pre rast baktérií, roztočov, húb a plesní. 

Chrániče na matrac

V ubytovacích zariadeniach je aj napriek tomu úplná nevyhnutnosť používať chrániče matracov, ktoré je vhodné meniť vždy súbežne s lôžkovinami. Zabezpečia vyššiu hygienu lôžka, ľahšiu údržbu a dlhšiu životnosť matraca.

Kvalita verzus cena

  • Vyhovieť hosťom a získať si ich náklonnosť nie je ľahká záležitosť. Jednou z ciest k srdcu zákazníka je dopriať mu kvalitný spánok a odpočinok.
  • Sme firma so širokou ponukou. Radi budeme vaším sprievodcom pri výbere správnych matracov pre váš hotel alebo penzión. Neváhajte a kontaktujte nás. Pomôžeme vám s výberom, zodpovieme všetky vaše otázky a na základe vašich predstáv vytvoríme individuálnu ponuku.
  • Ani profesionálna výbava hotela nemusí byť drahá záležitosť.
  • Splniť želanie zákazníkom a dopriať im skvelý a kvalitný spánok je prednosť každého hotelového komplexu, apartmánu, penziónu či ubytovne. Naše osvedčené matrace vo výhodných cenách so zárukou najvyššej kvality budú pre váš hotel či ubytovňu správnou voľbou.
  • Na cestách a na dovolenke sa všetci chceme dobre vyspať, načerpať správnu energiu, oddýchnuť si po náročnom dni alebo stráviť romantickú noc s milovanou osobou. Čistý, kvalitný matrac je jedným z najčastejšie hodnotených ukazovateľov v recenziách hotelov. Ak chcete mať spokojných zákazníkov a hostí, ktorí sa radi vracajú, nesmiete podceniť výber správnych matracov a lôžkovín.
  • Pre hostí, ktorí prespia len niekoľko dní, nie je nutné kupovať najdrahšie matrace. Je ale vhodné myslieť na ľahkú údržbu a ochranu matraca.
  • Pre komplexnú ponuku ponúkame prestieradlá, prikrývky a vankúše a luxusné prikrývky na posteľ.

Naše tipy pre hotelové matrace

Matrac MASÁŽ RELAX 17 CM

Vysoko luxusný sendvičový matrac Masáž Relax výšky 17 cm z profilovanej peny v kombinácii z dvoch pien, je vysoko moderný a kvalitný sendvičový matrac s možnosťou voľby tuhosti jednoduchým otočením matraca. 7 zón poskytuje telu aj chrbtici správnu oporu a komfort v každej polohe.

Štruktúra matraca má vysokú pórovitosť a vďaka tomu je zaistené vynikajúce odvetranie, ktoré zamedzuje zbytočnému nočnému poteniu. Zvýšená priedušnosť chráni matrac tiež proti roztočom a baktériám.

Matrac DAKOTA PLUS 20 CM

Obojstranný taštičkový matrac Dakota Plus výšky 20 cm, ktorý je podľa stupňa tvrdosti prispôsobený aj pre tých najnáročnejších zákazníkov. Matrac obsahuje stranu s kokosom so stupňom tuhosti H4 a stranu s vysoko kvalitnou polyuretánovou penou so stupňom tuhosti H3. Základom matraca sú taštičkové pružiny, ktoré sú uložené v samostatných vreckách z netkanej textílie. Vďaka tomu, že každá pružina je zakotvená do samostatnej časti, dochádza k eliminácii ochabovaniu jednotlivých zón (pretože každá z pružín sa nachádza v samostatnej taštičke a pracuje nezávisle od ostatných).

Matrac je opatrený moderným vzdušným poťahom, ktorý zamedzuje výskytu plesní a udržuje matrac čistý. Antialergický poťah je pre vyšší komfort prešitý tvarovaným dutým vláknom umožňujúcim rýchly odvod potu.

Profesionálny a ústretový prístup

Sme mladá, ale rýchlo expandujúca spoločnosť. Vďaka mnohoročným skúsenostiam našich zamestnancov ponúkame vysoko odbornú pomoc a poradenstvo, profesionálnu komunikáciu, spoľahlivosť a ústretový individualizovaný prístup.

Široká ponuka našej spoločnosti určite uspokojí predstavy všetkých poskytovateľov najrôznejších ubytovacích služieb. Ponúkame ekonomicky výhodné matrace, ako aj luxusné matrace. Na základe vzájomnej komunikácie odporučíme to najlepšie podľa vašich konkrétnych požiadaviek. Garantujeme rýchle dodanie a záruku najlepšej kvality za prijateľné ceny.

Potrebujete len niekoľko kusov matracov? Využite ponuku akciových matracov 1 + 1.


Potrebujete väčšie množstvo matracov alebo kompletnú objednávku pre vaše ubytovacie zariadenie? Vypracujeme pre vás zdarma výhodnú individuálnu ponuku. Kontaktujte nás.