Zrýchlili sme termín dodania. Objednávku odosielame maximálne do 12 hodín.
Doprava po Bratislave v deň objednania

Matrace pre alergikov

Banner Banner
Showing 1 - 8 of 8 items

Matrace môžu byť prekvapivými vinníkmi nosových problémov, pretože môžu zachytiť množstvo alergénov, dráždiť dýchacie cesty a z dlhodobého hľadiska potenciálne ovplyvniť vaše zdravie.

Mikroskopické roztoče so sklonom k ​​životu v posteľnej bielizni a matracoch sú jedným z najbežnejších – a nepríjemných – alergénov, ktoré sa nachádzajú v spálni.

Aké sú príznaky alergie na roztoče?

Alergia na roztoče môže spôsobiť:

  • kýchanie

  • kašeľ

  • svrbenie nosa

  • slzenie očí

  • dýchavičnosť

  • upchatý nos, chronická nádcha

  • ranná únava, opuchnutá tvár

  • zápal dutín, stredného ucha

  • exém

Tieto príznaky sú podobné reakciám na sennú nádchu a astmu, čo sťažuje odhalenie príčiny problému. 

Aké sú vhodné matrace pre alergikov? 

Ak trpíte alergiami, je dôležité si kúpiť správny matrac. To môže pomôcť znížiť intenzitu vašich príznakov. Váš nový matrac by mal byť označený ako hypoalergénny alebo antialergický. 

Hypoalergénne matrace zabraňujú vniknutiu a usadzovaniu roztočov v matraci, čo pomáha predchádzať alebo znižovať alergické reakcie. Antialergické matrace sú tiež často ošetrené technológiou antibakteriálneho poťahu, ktorý pomáha udržiavať váš matrac čistý a svieži. 

Penové matrace 

Penové matrace sú obzvlášť dobrou voľbou, pretože vďaka pevnej penovej štruktúre sú nepreniknuteľné pre roztoče a iné alergény vo vašej spálni. 

Môže ísť napríklad o matrace z pamäťovej peny alebo polyuretánovej peny.

NÁŠ TIP: penový matrac Sirius 20 cm 

Tipy na zníženie alergénov v spálni

Hypoalergénne či antialergické matrace sú pre alergikov najlepším riešením. Ak však máte matrac, ktorý nie je hypoalergénny, no trápia vás alergie, existujú spôsoby ako môžete minimalizovať príznaky alergie a lepšie sa vyspať. 

Antialergický chránič na matrac 

Antialergický chránič na matrac poskytuje dodatočnú ochranu pred alergiami a pôsobí ako bariéra pre váš matrac. Zabraňuje prenikaniu rotočov do vášho matraca a chráni ho pred nečistotatmi a prachom.

Antialergický paplón a vankúš

Antialergické paplóny majú hypoalergénne výplne, ktoré chránia pred roztočmi a baktériami. 

Antialergické vankúše sú skvelým spôsobom, ako zmierniť vaše alergické prejavy. Tieto vankúše sú vyrobené zvyčajne z pamäťovej peny, latexu alebo gélu a vďaka svojej hustej štruktúre znižujú riziko výskytu roztočov. 

Udržiavajte hygienické prostredie

Pravidelným vetraním izby a vysávaním nielen podlahy, ale aj matraca, znížite hromadenie prachu. Obliečky pravidelne perte pri 60 stupňoch, čím zlikvidujete všetky prítomné baktérie a roztoče. Rovnako sa odporúča udržiavať mimo spálne domáce zvieratá, aby ste znížili prašnosť a výskyt alergénov. 

Hypoalergénne matrace prirodzene chránia pred mikroorganizmami vrátane peľu, prachu, ploštíc a prachových roztočov. Postele sú tak bezpečné aj pre alergikov a astmatikov. 

Ak si neviete poradiť s výberom, neváhajte nás kontaktovať. Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne, zohľadníme vaše špecifické potreby a pomôžeme vám vybrať adekvátny typ a správne rozmery.